lettogrand-yatakbasi

Yemek Odasına Masa Seçimi

Küçük odalar için ihtiyaca göre açılıp büyüyen masa modelleri küçük odalı evler için ideal bir masa modelidir. Küçük aile ortamı için kullanılan masa misafir geldiğinde büyütülerek kullanıma uygun hale getirilebilen  büyüyen masa türleri küçük odalar için en iyi masa seçimidir. Hem yer açısından hemde hizmet açısından kullanışlı masa türü olacaktır.

Eğer açılır bir masa modeli almayı düşünüyorsanız, masanın açıldığında ne kadar büyüdüğünü ve odanıza sığıp sığmadığından emin olmak için iyi ölçün biçin. Sandalyelerin oturmak için geriye çekildiğinde yeterli yer kalıp kalmadığının hesabını da yapmanız gerekmekte.

Yemek yerken rahat hareket edilebilmesi için yemek yiyen kişilerin  60 cm bir alana sahip  olacak şekilde hesaplanmalı.

4 kişilik normal bir aile için yuvarlak masa modeli düşünüyorsanız. Yuvarlak masanın rahat yemek yeme imkanı sağlaması için 90 cm çapında olması gerekmektedir. Yuvarlak masalarında açılabilen modelleri yanlara ek sandalyeler eklenerek gelen misafirlere yemek yeme ortamı yaratılabilmekte.

Satın alacağınız masanın hangi malzemeden üretildiği önemlidir. Masanın üzerine kaplanan malzemenin kaliteli olması masanızın daha uzun vadeli kullanılmasına imkan sağlayacaktır. Bu sebepten masa yüzeyinin kaplama kalitesine dikkat edin.

Şimdi odalarınıza farklı modellerde masa modeli tercihleri yapmanız için farklı masa modellerini inceleyelim.