Vücut Yapısına Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı

330

Gelin adaylarının zorlandığı konulardan biri olan vücut tipinize uygun gelinlik bulmak vücut yapınıza göre gelinlik nasıl seçilmelidir?
Düğün gününde kraliçe gibi olmak her gelin adayının hayalleri arasındadır. En önemli şey en güzel gelinliği seçmektir.
Uzun araştırmalar sonucu her gelin aslında o gelinliği ilk gördüğünde onun kendi gelinliği olduğunu anlar ve onu seçer. Yaptığımız bu seçilmelerde ideal gelinliği seçmenin püf noktası ise modaya uygun şeylerden uzaklaşıp kendi vücut tipimize en uygun gelinliği seçmektir. İşte bu güzel gününüzdeki seçimlerinizi kolaylaştırmak için size birkaç İpucu…

Armut vücut Tipine Göre Gelinlik
Armut vücut tipinin özellikleri, dar omuzlar, ince bel, küçük veya orta omuzlar ve geniş kalçadan oluşan vücüt yapısıdır. Bu vücut tipine sahip gelinlerin gelinlik seçimlerinde dikkat etmesi gereken özellik dikkati kalçalardan çekmektir. Özellikle balık gelinlik modellerinden, kalça kısmı dar olan ve belinde kemer olan gelinliklerden uzak durmanız gerekir. Kumaş seçimlerinde ise saten kumaştan mutlaka uzak durmalısınız. Sizin vücut tipinize olacak gelinlik modeli A kesim veya kalçadan genişleyen orta kabarıklıkta olan ve göğüs kısmında dikkat çeken detayları olan gelinlikler olmalıdır.

Kum Saati Vücut tipine uygun gelinlik seçimi
Kum saati vücut tipinin özellikleri, geniş omuz, ince bel ve geniş kalçadan oluşur. Bu vücut tipine sahip gelinler orantılı bir vücuda sahip oldukları için birçok modeli giyebilirler. Yalnızca düz gerek gelinlik tipinden kaçınmanız gerekmektedir.

Elma Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi
Elma tip vücut tipinin özellikleri, omuz, bel ve kalçanın yakın sahip olmasıdır. Bu vücut tipindeki gelinlerin bel bölgesinden kabaran veya A kesim gelinlikleri seçmeleri gerekir. Dikkati bel bölgesinden kaçırarak göğüste dekolteye veya farklı kol çeşitleri ile işlemelere dikkat çekmek gelini daha zarif ve ince gösterecektir. Saten kumaştan, çok kabarık eteklerden de kaçınmakta fayda var.

Minyon Yapılı Vücutlar
Minyon tipli gelinlerin seçimleri ise vücut hatlarını ortaya çıkartan sade gelinliklerden yana olmalıdır. Gelinlikteki abartılı işlemeler, kemerler ve kabarık etekler boyunuzu daha kısa gösterecek ve sizi daha şişman hale getirecektir. Üst kısmı vücuda oturan ve etek kısmından genişleten gelinlik modelleri seçerek daha zarif bir görüntüye ulaşabilirsiniz…
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir