Yaşam Alanlarınızı Aydınlatma Fikirleri

Yaşam Alanlarınızı Aydınlatma Fikirleri

Evinizi Şık Aydınlatma Sistemi İle Canlandırın
Evinizin özelliklerini güzelliğini öne çıkartmanın, hatta küçük odanın olduğundan daha büyük göstermenin en iyi faktörü mekanda uygulanacak aydınlatmaların uygun kullanmaya bağlıdır.Bunu yaparken sadece bir veya iki efekt yayan modelleri seçin. Aşırıya kaçarsanız etkiyi azaltacağınız gibi çok daha karmaşık ve göz yorucu bir mekan da yatabilirsiniz.

1. Sıcak ve nostalji ışıltılar: Yatak odasında şık bir aydınlatma efekti için, gardrobun üst raflarına küçük renkli spotlar yerleştirebilirsiniz. Gömme spotlarla oda zemininde oluşan ışık yolu da sıcak bir atmosfer yaratır.

2. Daha çok canlı ışık için: Oturma odanızın karanlık bir köşesinde kullanacağınız klasik ya da modern ayaklı bir lambader aydınlatma ile vurguyu köşede yoğunlaştırabilirsiniz. Favori aksesuar ya da mobilyanızı vurgulamak için yönlendirilebilir başlıklı bir lambader kullanabilirsiniz.

3. Rahat ve konforlu aydınlatma: Büyük bir odayı daha sıcak ve rahat hissettirmek için abajurlar kullanabilirsiniz.

Abajur tipi aydınlatmalarla küçük ışık havuzları oluşturarak odaklanmayı düşük düzeyde tutabilirsiniz. Bu mekanda gereksiz detayları gizlemek için de iyi bir seçenek.

4. Tam yerinde aydınlatma: Avizeler mekanda boşluk duygusunu artırarak alanı farklı bölgelere böler. Bu odanızı daha geniş gösterir.

5. Mekan ışığını canlandırın: Mekanı canlandırmak için tavana ışık veren lambaderler tüm dikkati bordür,kartonpiyer gibi mimari ayrıntılara yoğunlaştırır. Ayrıca tavanı ışıkla kaplayarak, salonu olduğundan daha yüksek hissetmenizi sağlayacaktır.

Ortam aydınlatma düzeni:
Evinizin sıcak ve davetkar bir ortam aydınlatması ile göz doldurmasını istiyorsanız ortam ışığı kullanmanızı öneriyoruz.

Ortam ışığı genellikle mekanda tam tavanın ortasından asılan ve adeta bir kolyeyi andıran ışık kaynağıdır.

Ortam aydınlatmaları küçük ampul demetinden gösterişli kristal bir avizeye kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Elbette fazla ampul sayısı çok daha parlak bir ışık yayarak mekanı aydınlatır.Çok şık ancak oldukça maliyetli bir çözüm
Çalışma Alanı

Masa lambaları ve spotlar genellikle çalışma alanını aydınlatmak için tercih ediliyor. Ancak unutmayın ki; mutfakta küçük bir akşam atıştırması sırasında ya da banyo da yüz bakımınızı yaparken, hatta çocukların uyku sırasında korkmaması için de bu tarz aydınlatmalara ihtiyacınız var.

Mutfakta aydınlatma düzeni:

Mutfak üst dolaplarının altına yerleştireceğiniz set arası spot aydınlatmaları kabloları sarkmadan ve tehlikeli bir durum yaratmadan, konforlu bir çalışma ortamı sağlar.

Ev çalışma odası aydınlatması:

Bir çalışma alanı için en doğrusu ışığı yönlendirilebilir tipte işlevsel seçenekler. Böylece sadece okuma ya da yazma alanını aydınlatacağından gözü de fazla yormaz. Eğer çalışma masa alanınız dar ise, küçük spot ışığı da iyi bir seçenek.

Yatak odasında ışık sistemi:

Yatak odasında ışığın yüzünüze patlamaması gerekiyor. Otel odası havasında, şık bir lamba veya dokunmatik bir başucu aydınlatması doğru bir seçim. Dilerseniz makyaj masasında ince ayaklı, zarif bir abajur kullanarak daha dolaylı bir aydınlatma da sağlayabilirsiniz. Kullanım şeklinize bağlı olarak her iki yöne dönebilen bir okuma lambası da oldukça kullanışlı olabilir.

YORUM YAZ