Gelinlik Seçim Önerileri

Gelinlik Seçim Önerileri

Öncelikle hangi gelinliği giymek istediğinizi mutlaka 3 ay öncesinden karar vermiş olmalısınız. Düğününüze haftalar kala ise son provaların yapılmış olması ve eksiklerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Provalar ne kadar erken olursa o kadar iyi, çünkü düğün gününüzün hayal ettiğiniz kadar güzel olması verilen emeğin karşılığı olacaktır.

Gelinlik seçerken hayalinizde bir model varsa bile, siz yine de farklı modelleri, alternatif markaları deneyin. Belki de hayallerinizin ötesinde bir gelinlik bulabilirsiniz, kim bilir!

Gelinliğiniz sizin vücudunuzdan ayrı bir giysi değil. Bundan dolayı gelinliğin modelinin ne kadar güzel olduğu değil, sizin vücut tipinizin onu ne kadar iyi taşıyacağı önemli. Unutmayın, size en çok yakışan gelinlik, sizin için en güzel gelinliktir.

Gelinlik seçiminizi yaparken, onu giydiğiniz anlarda damadın da yanınızda olacağını unutmayın, onun boyunu ve vücut tipini de göz önünde bulundurun. Damatla yan yana dururken boy orantılarınızın farklı olmasını istemezsiniz elbette.

Gelinliğinizi seçerken çok iyi inceleyin. Büyük ve abartılı aksesuarların altında nasıl kusurlar olduğunu tahmin bile edemezsiniz!
Tam beyaz gelinlikler spot altında optik mavi bir görüntü verdikleri için artık pek tercih edilmiyorlar. Hatta ünlü markalar beyaz renkte gelinlik üretmeme kararı aldı. Bundan dolayı siz de gelinlik seçiminizi kırık beyaz, kemik rengi, ekru gelinlik ya da bej olarak tercih edebilirsiniz.

Gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabıların gelinlik provaları başlamadan önce seçmeniz önemli. Böylece topuk boyunuzu da gelinliğe uygun ayarlayabilirsiniz.

Gelinliğinizin altına giyeceğiniz iç çamaşırı seçimi de önemli. Gelinlik provalarınızda iç çamaşırınız da mutlaka yanınızda olsun.
Unutmayın, o gün neredeyse bütün gün gelinliğinizle olacaksınız. Güzel olduğu kadar içinde rahat edeceğiniz, rahatça dans edip, rahatça oturup kalkacağınız bir gelinlik seçmeniz de önemli bir ayrıntı.

Gelinliğinizi seçerken düğününüzün nerede yapılacağı da önemli bir ayrıntı tabii. Kır düğünü ya da otel düğününde her gelinlik farklı bir etki bırakacaktır.

Duvağınız da çok önemli, mutlaka saçınıza iyi oturtulan ve rahat edeceğiniz bir duvak tercih edin.
Gelinlikle birlikte kullanacağınız aksesuarların gelinliğinizle uyumlu olmasına özen gösterin.
Unutmayın önemli olan gelinliğinizin içine sinmesi ve size kendinizi güzel hissettirmesidir.

YORUM YAZ