Bahçenizi Bahara Ve Yaza Hazırlama

Bahçenizi Bahara Ve Yaza Hazırlama

Soğuk kış günleri yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Bahar yüzünü göstermeye başladı, güneşin sıcacık yüzünü gösterdiği günlerde kendimizi hemen dışarı atmak, hasret kaldığımız güzel havanın tadını çıkarmak istiyoruz. Eviniz bahçeliyse veya yazlığınız varsa artık bahçe keyfi zamanı yaklaşıyor. Şimdiden bahçenizi hazırlamaya başlamaya ne dersiniz? Böylece yaz başında bahçenizi dekore edeceğiniz zaman çok daha az vakit harcayabilir hem de arada sırada da olsa, güneşli günleri bahçenizle uğraşıp, kışın soğuk stresli günlerini üzerinizden atabilirsiniz.
Peki, neler yapmalısınız?
Bahçenizi bahara ve yaz aylarına hazırlamanız için yapmanız gereken ilk şey, ağaçlardan dökülen yapraklardan, büyüyen yabani otlardan kurtulmak. Bu iş size fazla eğlenceli gibi görünmese de, bahar ayları bu iş için en uygun zaman. Çünkü toprak henüz ıslakken yabani otları sökmek çok daha kolay olacaktır. Ayrıca dökülen yaprakları toparlamak da bu dönemde çok daha kolay olacaktır.
Bahçe Toprağını havalandırın
Kışın dökülen yapraklar toprağınızı havsız bıraktı, bahçe toprağınızı bir bel küreği yardımıyla bahçenizin toprağını havalandırın.
Bahçeme ne ekceğim:
Ekeceğiniz bitkileri düşünün ve hazırlık yapın tohumları temin edin. Bu konu ile ilgili fazla bir fikriniz yoksa internetten ufak bir araştırma yapabilir ya da bir çiçekçiden yardım alabilirsiniz. Bazı bitkileri bahar aylarının başında ekmeniz gerekebilir. Yetiştirmek istediğiniz bitkileri ve bunun için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sorun. Toprağın verimini artırabilmek için gübre kullanımı ile ilgili bilgi almayı da ihmal etmeyin.
Şimdi size farklı peyzaj uygulamaları yapılan farklı bahçe düzenlerini sunuyorum. Buradaki görüntülerden farklı bahçe dizayn ve peyzaj fikirleri alabilirsiniz. Buyrun inceleyin.

YORUM YAZ